...o nás

imageJsme malá rodinná chovatelská stanice na Moravě ve Zlínském kraji a zabýváme se chovem labradorského retrievera. U nás nenajdete velké množstí psů. Máme a vždy budeme mít jen tolik pejsků, kterým se budeme moci naplno věnovat. Naše labradoří holky žijí s námi v domě. Dostávají od kvalitního krmení přes pravidelné procházky a výcik až po moře lásky, kterou nám mnohonásobně vrací.

Naším přáním je, aby pejsci u nás prožili veselý, dlouhý a aktivní život.

Fotky ze života naší chovatelské stanice ZDE


 

Jak to začalo...

V červnu 2000 si manžel po pěčlivém zvážení a výběru chovatelské stanice přivezl domů dvouměsíční fenečku Easy z Kraje bez stínů, kterou pojmenovali "Ejsinka". Ejsinka byla kouzelné stvoření s typickou labradoří povahou a jak se později ukázalo i správným exteriérem a pracovními vlohami. Přes to, že manžel o výcviku nic moc nevěděl, Ejsinku vycvičil a následně úspěšně složili zkoušku OVVR v I. ceně. Ostatní podmínky chovnosti Ejsinka měla také splněny a tak byla uchovněna a v roce 2004 odchovala svůj vrh "A" na manželovu chovatelskou stanici Black and White Rainbou. 

V roce 2007 jsme se rozhodli, že bychom si z Ejsinčiného druhého a posledního vrhu chtěli nechat štěňátko. Po těžkém porodu vrhu "B" se narodila jen černá fenečka a tak bylo rozhodnuto. Dostala jméno Bonie a od začátku nám dělala jen samou radost. Z milého akčního štěňátka vyrostla krásná psí slečna se skvělými zdravotními výsledky. Úspěchy na výstavách a zkouškách jen potvrdily její kvality. V tu dobu jsme řešili s plemennou knihou opravu názvu naší chovatelské stanice. Administrativním nedopatřením tam bylo jedno písmeno špatně. Bohužel k domluvě nedošlo a tak jsem v roce 2010 založila chovatelskou stanici z Černobílé Duhy. Bonýška byla uchovněna a její štěňátka už byly odchovány pod CHS z Černobílé Duhy.

 Věděli jsme, že i po Bonýšce si budeme chtít jednou nechat štěňátko, ale netušili jsme, že to bude tak rychle. V létě 2010 se narodilo ve vrhu "A" sedm štěňátek. Jedna fenečka nás tolik okouzlila, že jsme si ji nechali a pojmenovali ji "Šerynka". Po své mamince a babičce zdědila skvělou povahu a i se vším ostatním se vydala v Bonýščiných šlépějích. Šerynka má skvělé pracovní vlohy, což dokázala ve dvou letech složením všestranných zkoušek. Naše CHS se aktivně věnuje loveckému výcviku, který pejsky moc baví. Naše fenky se pyšní loveckou upotřebitelností i tituly "U". Pomoc s výcvikem stejně jako ostatní poradenství týkající se chovu nabízíme i majitelům našich štěňátek.

V létě 2012 nás navždy opustila naše milovaná Ejsinka a my momentálně koketujeme s myšlenkou nechat si fenečku z vrhu "C". Ale nebudeme předbíhat a necháme to osudu. Uvidíme, co bude dál..........

TOPlist