"C"

"Céčka" oslaví 6. narozeniny za
týd
8
8
dny
8
8
hod
8
8
min
8
8
sec
8
8

 

* 30.12.2012 - 2 štěňátka   (žlutý pejsek a černá fenka)

Štěňátka jsou po rodičích PRA a EIC N/N čistá a žádné z nich nemůže onemocnět ani CNM.

image"Casey"

Casey z Černobílé Duhy

Žlutý pes, tmavé oko

Majitelé: Hudeczkovi, Albrechtice

FOTOGALERIE

 

 


 

image

"Čelsinka"

CZ CH Celsea z Černobílé Duhy

CHOVNÁ FENKA - více o Čelsince ZDE

Černá fenka, plnochrupá, skus nůžkový, tmavé oko, HD A/A, ED 0/0

Výstavy: 3xV1 CAC, V2 Res. CAC, V3, 3xV4, V, VD3

Zkoušky: PZ I. cena 232 b. CACT Vítěz zkoušek, ZVP III. cena 140 b.

                                                      Majitelé: CHS z Černobílé Duhy

                                                      FOTOGALERIERodiče vrhu "C"

heart

CZ CH práce Bonie Black and White Rainbou "U"

 

Balrion Weathertop Casey Jones

HD A/A, ED 0/0, prcd - PRA N/N, EIC N/N, CNM N/N, plnochrupá, genotyp EeBB  

        HD A/A, ED 0/0, Optigen A, EIC N/N, plnochrupý,         genotyp EeBB

Více o rodičích se dozvíte po rozkliknutí jména nebo obrázku.

 


 

Fotky štěňátek naleznete ZDE

image  

 


 

2.3.2013 - 62. den...

Dnes je den loučení. Casey své páníčky zná z minulého týdne, ale tuto noc už stráví v novém domově v Albrechticích u Českého Těšína, kde má všechno připravené. Je to statečný kluk, tak se jistě zabydlí levou zadní :-))

Měj se krásně, Caseynku !!!

A Celsinka zůstává u nás doma :-)

24.2.2013 - 56. den...

Naše psí miminka odrostla plinkám a mají 8 týdnů. Více se vybarvují konkrétní povahy. Celsinka si ráda pospí, ale když je vzhůru, je to taková raketka bláznivá :-) Dost vyhledává kontakt s člověkem, ale na mazlení moc není, spíš na rošťárny. Občas ji chytne běhací amok a hned tak nepustí. Nejraději běhá v Barunčiném tunelu. Celsea je dost odvážná a do všeho jde po hlavě. To Casey je opatrnější a více si věci ověřuje. Na druhou stranu je velice zkoumavý a všude vleze a všechno chce očichat a vypátrat :-) Jinak je vyložený mazel a kontakt s lidmi si užívá většinou v poloze na zádech :-) Casey se ve smečce chová jako pan pes a od darebačky Celsinky si nenechá nic líbit. To se mu to machruje, když je tu jediný pes :-) Obě naše štěňátka jsou svým způsobem dominantní, ale ani jedno naštěstí nemá problém s respektováním autorit. Za nedlouho se jejich cesty rozejdou, tak si je musíme ještě pořádně užít pohromadě.

17.2.2013 - 49. den...

Čas rychle utíká a naše štěňátka už mají 7 týdnů. Během minulého týdne toho spoustu zažila. Ve čtvrtek jsme navštívili pana doktora, který je spolu s celkovou prohlídkou čipoval a očkoval. Casey si u čipování zahrál na drsňáka a jen trošku pípnul. To Celsinka byla hlasitější. Očkování si nevšimli ani jeden a hned po prohlídce bylo ze všeho nejdůležitější prošmejdit panu doktorovi ordinaci. Domů jsme dostali další tabletky na odčervení, které proběhlo druhý den. Pomalu jsme začali pracovat na odstavu maminky od štěňátek. Venkovní hrátky tráví společně, ale v ohrádce už jsou ode dneška sami i v noci. Bonýšce se už mlíčko tolik nedělá a taky jsme ji dnes viděli od těch přísavek poprvé prchat. Navíc se musí štěňátka naučit být i bez maminky. Minulý týden jsme vůbec nefotili, nebylo moc času a zaměřili jsme se více na individuální kontakt se stěňátky. Už krásně reagují na přivolání a vědí, co znamená, když se řekne NE. Zkoušeli jsme i první aportování formou hry a minidummíky se jim moc líbí. Fotky brzy dodáme...

10.2.2013 - 42. den...

Štěňátka jsou na světě 6 týdnů a jejih touha objevovat svět je stále větší. V mžiku prošmějdí každý kout domu i zahrady a výlety z ohrádky se staly základní potřebou. Stále poznávají nové lidi a pejsky a moc se jim to líbí. Jedna z návštěv minulého týdne byla kamarádka Anička se svýma holkama borderkama a udělala nám krásné fotky, za které moc děkujeme. Už nám přišly přidělené čísla z plemenné knihy a nelíbí se jim, že jméno Chelsea začíná od CH, tak jsme Chelsea přejmenovali na Celsea :-)) Štěňátka teď baští i suché granule. Casey má takovou pěknou kulturu stolování, zato Celsea je vyložená popelnice. Bonýška je stále ještě kojí a netváří se, že by někdy chtěla přestat. Naše kuchyňská váha už nestačila a tak je teď vážíme na osobní :-))

3.2.2013 - 35. den...

Štěňátka mají 5 týdnů a dosyta si užívají lidských i psích návštěv, což se jim velice líbí. Dokonce se nebály ani při drsnějších hrách psích dospěláků :-). Jejich nejoblíbenější činosti teď jsou hrát si s kýmkoliv, jíst, spát a koupat se v misce s vodou. Zatímce dřív do misky spadly spíš omylem, teď je to ohromná zábava. Maminka je stále pravidelně kojí. Nějak se jí podařilo jim vysvětlit, že nemají při pití kousat :-). A protože rychle rostou  a už se nám začaly vytahovat, museli jsme je rychle vyfotit v postojích, než z nich budou nohaté psiska :-). Fotky v osobních galeriích.

30.1.2013 - 31. den...

Dnes jsme začali s příkrmy a štěňátkům nečekaně chutnalo :-). Misky byly vymetené a zapatlanou podlahu umyly Bonča se Šerynkou. Spolu s granulkovomléčnou kašičkou dostaly štěňátka i půlku odčervovací tabletky. Taky byl dnes den další manikúry a to se prckům vůbec nelíbílo. Naštěstí byly po hře tak unavení, že s zmohly jen na drobné protesty :-) Další novinkou v životě štěňátek je otužování pobytem venku. Počasí nám přeje a tak jsme včera vypustili štěňátka na zahradu. Byly tam sice jen chvilku, ale moc se jim líbilo objevovat nové věci a pachy. Ani sněhu se nijak zvlášť nedivily. Včera jsme se taky pokoušeli udělat nové portrétky ve 4 týdnech, což se ukázalo, jako téměř nemožné. Štěnda chvilku neposedí. Nechápu, jak je možné, že naše polovšestranná štěňátka nerozumí povelu "zůstaň":-))

27.1.2013 - 28. den...

Mrňousi už mají 4 týdny a za poslední týden se hodně rozkoukali. Na spoustu věcí už mají svůj názor a při hrách jsou patřičně přidrzlí :-). Chtějí teď všechno objevovat a bedýnka v tomto ohledu už nestačila a tak jsme jim udělali výběh. Ve výběhu jsme vyhradili místo s novinami na vyprazdňování, což pejsek pochopil okamžitě, ovšem fenečka pravidelně těsně vedle:-) Bonýška stále statečně kojí a přírustky jsou pořád stejné, ale od příštího týdne už pomaličku začneme s příkrmy. Kousat se taky musí naučit :-) Naše štěňátka už dostala jména. Pejsek je Casey po tatínkovi a fenečka dostala jméno Chelsea.

20.1.2013 - 21. den...

Obě štěňátka už krásně vidí i slyší a začínají si spolu hrát. Dovolují si dokonce i na maminku i sestřičku. Je kouzelné, jak jsou při tom ještě neohrabaní. Šerynka je už celá šťastná, že si můžou hrát. Zatím se ale štěňátka brzy unaví. Na ten opravdový mazec si musíme ještě chvilku počkat. Miminka se teď učí používat sluch a zrak a vůbec rozpoznávat věci a lidi kolem sebe. Asi nejkrásnější bylo, když na nás poprvé zavrtěly ocásky. Normálně bychom už pomalu začínali přikrmovat, ale zatím jim mlíčko bohatě stačí, tak spěchat nebudeme. Teď se jim právě prořezávají zoubky, tak uvidíme, jak dlouho to bude pro Bonýšku snesitelné :-) Během pár dní už musíme vybrat jména. Pro dva mrňouse to bude pohoda :-))

16.1.2013 - 17. den...

Štěňátka konečně začaly otevírat očička. Už to bylo směšné, jak si při jejich velikosti chodily po bedýnce a pořád slepí jako krtečci. Teď se učí zrak používat a brzy se rozkoukají. Už hezky chodí a tak jsme jim v bedýnce vyhradili prostor s novinami, kam se budou chodit vyprazdňovat. Dnes stěňátka dostaly první odčervovací pastu a vůbec jim nechutnala. Tak to hned zapily v mléčném baru a potom se odebraly ke spánku pod svůj oblíbený polštář.

10.1.2013 - 11. den...

Naše černobílé duo roste jako z vody. Je až neuvěřitelné, jak jsou žraví, přestože nemusí o mlíčko s nikým soupeřit. Když  do nich Bonýška frkne, začne orientační závod, směr - mléčný bar. Štěňátkům se někdy podaří nadzvednout pupek ze země a udělat jeden dva kroky. Obdivuhodné, při velikosti jejich pupku :-)) Někdy při spánku sebou štěňátka tak škubou a někdy i vyštěknou, jako by se jim něco zdálo. Také jsme dnes poprvé zastřihli drápky. Moc se těšíme až otevřou očička, což by mělo být už za pár dní :-)

6.1.2013 - 7. den...

Štěňátka jsou na světě týden a rychle přibírají. V tomhle počtu ani nemají jinou možnost :-) Termoregulace už jim funguje mnohem líp. U maminky jim bývá často vedro a jdou si lehnout jinam. Bonýška toho využívá a už si dovolí bednu opustit. Nedávno jim donesla i provázek na hraní, ale trochu neodhadla velikost :-) Šerynka se taky zjevně těší, až si budou hrát. Vždycky přijde za štěňátkama a chvilku se o ně hezky stará, ale pak to nevydrží a začne do nich frkat, šťouchat čumákem a různě je provokovat ke hře. Však se brzy dočká. Dnes jsme přidali další fotky do galerie a taky udělali oběma sourozencům samostatné galerie, kam budeme průběžně přidávat fotky, jak budou růst.

2.1.2013 - 3. den...

Štěňátka krásně prospívají a je to znát i na váze. Mají stále otevřený účet v mléčném baru a po jídle mají tak velké pupky, že jim dá hodně práce otočit se ze zad zpátky na nožky :-) Protože jsou stále najedení, skoro o nich nevíme a tak si s maminkou hezky odpočívají v bedýnce. Bonýška si je náramně užívá a my taky. Štěňátkům už odpadly pupeční pahýlky a stále zdokonalijí techniku pohybu. Už se pokouší i o výstupy na maminku :-))

 

Dalo to zabrat, ale už jsme na světě...

V sobotu večer 29.12. Bonýška začala hodně hrabat a rychle dýchat. Za další dvě hodiny bylo jasné, že se schyluje k porodu. Byli jsme rádi, že nebude přenášet a mysleli se, že snad ráno by mohlo být po všem. Věděli jsme, že málopočetné vrhy bývají často problematické, ale doufali v opak. Hlavně po dvou pohodových Bončiných porodech jsme si problémy nepřipouštěli. První doba porodní se hodně protáhla a až v neděli okolo 17 hodiny odteklo trochu plodové vody. Po nějaké době začaly stahy a Bonýška začala přitláčet. Po téměř 2 hodinách se první štěňátko začalo tlačit do porodních cest, ale Bonýšce se nedařilo ho porodit. Už to bylo dlouho a tak jsme volali na pohotovostní veterinu, že přijedeme. Šli jsme ještě naposledy na zahradu a Bonýška dostala poslední šanci před odjezdem štěňátko porodit doma. Už jsme měli otevřený kufr od auta, že ji naložíme a najednou bylo štěňátko venku. Bylo 20:25 hod. a byl to žlutý chlapeček. Po ošetření se hned přisál, jako by týdny nejedl :-)) Měli jsme radost a doufali, že teď už se vše rozběhne, ale opak byl pravdou. Porod se úplně zastavil. Podle sona jsme věděli, že tam bude ještě alespoň jedno. Tak když se dalších pár hodin nic nedělo, museli jsme na veterinu. Sono potvrdilo, že je tam jedno štěňátko. Srdíčko mělo správnou akci a tak jsme dostali injekci oxytocinu na posílení kontrakcí a jeli domů. Asi po hodině a půl doma jsem píchla ještě další oxytocin. Bohužel ani na ten Bonýška vůbec nereagovala. Nezbylo nám než čekat. Okolo čtvrté ráno začali konečně kontrakce. Rychle se zesílily a byly časté. Bonýška se moc snažila, ale ani při této intenzitě se jí nepodařilo štěňátko porodit. A tak jsme v šest jeli zase na veterinu. Pan doktor sonem viděl, že srdeční akce slábne a není moc času. Píchl další oxytocin a dostali jsme poslední čtvrthodinu porodit normálně. Šly jsme ven chodit a pan doktor si šel nachystat operační sál. Bonýška tlačila ze všech sil, ale po dvou dnech už byla dost vyčerpaná a nedokázala vyvinout tu správnou sílu na vypuzení štěňátka. I přes to se jí podařilo štěňátko posunout v porodních cestách natolik, že se pan doktor mohl pokusit vytáhnout jej ručně. Bonýška stále pomáhala usilovným tlačením a chvíli to trvalo, ale povedlo se. Okolo sedmé hodiny ranní se narodila černá holčička. Byla jsem neuvěřitelně šťastná. Jen minuty Bonýšku dělily od císařského řezu. Holčička byla čiperná, po cestě domů si odpočinula a doma se krásně přisála. Celý vrh musí mít jednotný datum porodu a tak jsme vybrali 30.12.2012.

Štěňátka jsou krásná, veliká a mají se čile k světu. Mají pro sebe spoustu mlíčka a tak jsou pořád spokojená :-))

Děkujeme všem, kdo drželi pěsti. Tentokrát jsme to opravdu potřebovali :-))

smiley

 

29.12.2012 - 62. den březosti - všechno je připravené, Bonýšku opečováváme a čekáme, kdy to vypukne :-) Mamina už pár dní sem tam pohrabává pelechy, ale teplota zatím nic nesignalizuje a Bonča se na procházkách pohybuje celkem bez omezení. Je to i tím, že bříško nemá žádné mega rozměry, tak ani nebude velký počet štěňátek. Moc se těšíme :-)

24.12.2012 - dneškem jsme začali měřit teplotu a užívat arnicu

22.12.2012 - miminka už kopou

21.12.2012 - rozložili jsme krmnou dávku na 4 x denně. Bonča sice moc velké břicho nemá, ale proč jí nedopřát komfort, když má být navíc ten konec světa :-)

17.12.2012 - druhé očkování proti herpesviru

6.12.2012 - proběhlo odčervení Bonýšky i Šerynky

3.12.2012 - ode dneška jsme Bonči rozložili krmnou dávku ze dvou na tři porce. Šerynka nechápe :-)

28.11.2012 - na Bonýšce začíná být březost pomalu vidět a vysloužila si tím o třetinu větší dávku krmení. Ode dneška začínáme přecházet na štěněcí granule s vyším obsahem bílkovin.

26.11.2012 - dnešní sono potvrdilo, že Bonča čeká štěňátka. Pan doktor viděl 2 kuličky, ale celé břicho jsme neholili, tak se necháme překvapit, kolik jich tam nakonec bude.

19.11.2012 - Bonýška se po každém jídle tváří, že chce přidat a je extra přítulná :-). Šerynka jí taky věnuje neobvyklou péči, hlavně co se hygieny týká:-). Za týden jdeme na sono, tak uvidíme.

2.11.2012 - první očkování proti herpesviru

30.10.2012 - překrytí, všechno opět proběhlo dobře, tak jestli Bonča zabřezla se dozvíme do 26.11.

28.10.2012 - 3 dny zpátky progesteron něco přes 6, takže večer cesta za ženichem a proběhlo první krytí. Bonýška s Caseym se už znali, tak to vzali hopem :-)

 


 

Tabulka váhových přírustků

Jméno Barva a pohlaví Narození

Porodní váha

1 týden

2 týdny

3 týdny

4 týdny

5 týdnů

6 týdnů

7 týdnů

8 týdnů

Casey žlutý pejsek 30.12. 20:25 480 g 949 g 1.637 g 2.343 g 3.082 g 4.053 g 5,3 kg 6,7 kg 7,8 kg
Celsea černá fenka 31.12.   7:00 551 g 1.106 g 1.841 g 2.539 g 3.287 g 4.278 g 5,4 kg 6,6 kg 7,8 kg

 


 

TOPlist