"E"

"Éčka" oslaví 3. narozeniny za
týd
8
8
dny
8
8
hod
8
8
min
8
8
sec
8
8

 

* 21.4.2016 - 5 štěňátek   (3 hnědí a 2 černí pejsci)

Štěňátka jsou po rodičích PRA a EIC N/N čistá a žádné z nich nemůže onemocnět ani CNM, Narkolepsií, SD2 a HNPK.

image"Charlie"

Echo Charlie z Černobílé Duhy

Černý pes

Majitelé: Hana Kozáková a Lukáš Kořínek, Česká Lípa

FOTOGALERIE

 

 


 

image"Sam"

 Easy Sam z Černobílé Duhy

Černý pes, plnochrupý, skus nůžkový, HD A, ED 0/0

Majitelé: Helena Gottfriedová a Ondřej Matějka, Brno

FOTOGALERIE

 

 


 

"Brumík"image

Easy Fron Brumon z Černobílé Duhy

Hnědý pes

Majitelé: Polákovi, Obecnice okres Příbram

FOTOGALERIE

 

 


 

image

"Easy"

Easy Energy z Černobílé Duhy

Hnědý pes

Majitelka: Lucie Macháčková, Proseč okres Chrudim

FOTOGALERIE

 

 


 

image"Tom"

Easy Ecstasy z Černobílé Duhy

Hnědý pes

Majitelé: Winterovi, Třebotov okres Praha - západ

FOTOGALERIE

 

 


 

Rodiče vrhu "E"

heart

CZ CH práce Aimee z Černobílé Duhy "U"

 

C.I.E. C.I.B. Multi CH Wilson od Himalájského cedru

HD A/A, ED 0/0, prcd - PRA N/N, EIC N/N, plnochrupá, genotyp EeBb/EEBb  

HD A/A, ED 0/0, Optigen A, CNM N/N, EIC N/N, Narkolepsy N/N, HNPK N/N, SD2 N/N, plnochrupý, Pra/Cat - neg. 2016, genotyp EEbb

Více o rodičích se dozvíte po rozkliknutí jména nebo obrázku.

 


 

Více informací o předcích po rozkliknutí konkrétního jména         Vícegenerační rodokmen ZDE         COI ZDE

C.I.E. C.I.B. Multi CH

Wilson Od Himalájského cedru

HD A/A

ED 0/0

Optigen A

EIC N/N - Clear

Narkolepsy N/N - Clear

CNM N/N - Clear

HNPK N/N - Clear

AM CH

Carriage Hill's Sharp Dressed Man

HD A, ED 0/0

Optigen PRA a RD/OSD  Normal/Clear

HMLR, HNPK, Nrkopelsy a EIC Normal/Clear

BISS CH Wilcare Leisure Suit Larry JH WC

HD Good, ED Normal

AmCH Lubberline Pumpernickle

AmCH Willcare's Godiva JH

Carriage Hill's Maple Sugar

HD Good, ED Normal

Arabadors Bo Knows Chocolate

Carriage Hill's Thyme After Thyme

CH

Fanny Fiona Od Himalajskeho cedru

HD A/A

ED 0/0

Optigen A

EIC N/EIC - Carrier

Int. Ch. Lab Treasure's Indeed

HD A, ED 0/0

Ballyhenry Say No Say Yes

Lab Treasure's Back In Business

Ch CZ, Ch SK Follies Instant Coffee

HD A/A, ED 0/0

DE VDH/LCD CH CS(LCD)'02 Tweedledum Crispy Duck
Follies Wood Lark

CH CZ práce

Aimee z Černobílé Duhy "U"

HD A/A

ED 0/0

EIC N/N - Clear

Prcd/PRA N/N - Clear

 

JCH CZ

Lab Treasure's Erase And Rewind

HD A/A

ED 0/0

Optigen A

EIC N/N - Clear

Mocca's Kieran of the Work Fellows

HD A, ED Free

Dt.Ch./Nl.Ch./VDH-Ch.ES'02 Mallorn's Aldebaran

Buffon Mocca of the Work Fellows

Lab Treasure's Hollywood

HD A, ED 0:0

Ch Bonaventure Lubberline Viscount

DKCH SECH INTCH DEVDHCH O'Sofinas Quite As Nice

CH CZ práce

Bonie Black and White Rainbou "U"

HD A/A

ED 0/0

EIC N/N - Clear

Prcd/PRA N/N - Clear

CNM N/N - Clear

ICh, MCh, JCh Royal Standard Tankaram

HD B/B, ED 0/0

Int Ch Might Be A Show Dog of Tintagel Winds

Trendmaker's Treasure

Easy z Kraje bez stínů

HD C/C

Ch CZ, Ch SK Artur od Himalajskeho cedru

ICH, CH CZ, SK, JCH CZ Cherilyn Rescator

 


 

Fotky štěňátek naleznete ZDE

image

 


 

 

Loučení nebylo snadné, ale víme, že jsme vybrali milující rodiny, které se na své vytoužené štěňátko moc těšily a tímto jim děkujeme za důvěru. Ode všech máme krásné zprávy a fotky z nových domovů budeme postupně přidávat pejskům do osobních galerií.

Všem klukům přejeme ať jsou zdraví a prožijí dlouhý a krásný život u svých páníčků k oboustranné spokojenosti. Mějte se krásně, zlatíčka heart

25.6.2016 - 65 dní - rozloučili jsme se s posledním štěňátkem Brumíkem. Odjel s rodinou Polákových do Obecnice na Příbramsku a doufáme, že jejich dům zaplní radostí a na smutek už nezbude místo.

image

23.6.2016 - 63 dní  - užíváme si posledních pár dní s Brumíkem. Moc dlouho po sourozencích nesmutnil. Pár hodin po odjezdu Easyho přijel k nám na prázdniny o rok starší bráška Dag. Kluci si zprvu hráli velice opatrně, ale Brumík se rychle otrkal a je na bráchu pěkně drzý. Ten si to nenechá líbit a občas dá mrňouskovi výchovnou. Brumík byl dnes na druhém očkování, kterého si nestihl všimnout, za to olíznout sestřičku stihl. Bez zábran a vesele všechno zkoumal a chvíli to vypadalo, že si ho tam nechají :-)

image

19.6.2016 - 59 dní - v neděli nám odjeli pejsci dva. První Charlie odcestoval se svými páníčky do České Lípy a druhý Easy s paničkou Luckou za její rodinou do domku v Proseči na Chrudimsku. 

image       image

18.6.2016 - 58 dní - sobota byla odjezdovým dnem pro bláznivého Samíka, který bude dělat společnost mladému páru v Brně.

image

16.6.2016 - 56 dní - dnes jsme popřáli šťastnou cestu Tomovi, kterého čeká daleká cesta do Třebotova u Prahy. Bude dalším členem rodiny Winterových a my doufáme, že jim dokáže nahradit prázdné místo v pelíšku i srdíčku.

image

15.6.2016 - 55 dní - užíváme poslední dny pohromadě. Pejskové jsou živé stříbro a lítají jak blázni. Šerynka společné hry s nimi miluje a Čelsinka volí jen hry klidné. Se štěňátky v bříšku dostala jakýmsi zázrakem i rozum. A Bonýška je babička na tulení. Kluci ušli kus cesty a naučili se spoustu věcí. Jezdí autem, nepanikaří z ruchů na ulici, střelby, bouřky a dokonce ani náš městský rozhlas je nerozhází. Jen se sekačkou jsou kamarádi tak na tři metry :-) Maminka je naučila slušnému chování a my jsme jim dali základy přivolání, přinášení a povelů ne a zůstaň. Teď už záleží jen na nových majitelích, co budou u svých miláčků rozvíjet.

... tohle se vyklube z malých potkánků za osm týdnů ...

image

9.6.2016 - 49 dní - kluci se z buclatých kuliček proměnili v nohatce, rozvíjí se jejich osobnosti, den ze dne jsou odvážnější a jejich touha objevovat je čím dál větší. Už přišly průkazy původu a všechno nám napovídá, že jsou připraveni brzy vyrazit do světa. Všichni mají přes pět kilo. Kuchyňská váha nestačila, tak to kluci zvládli v sedě na osobní. Dnes byli potřetí odčerveni a včera se povedlo konečně pofotit portrétky a postojovky.

image   image   image   image   image

2.6.2016 - 42 dní - dnes jsme byli navštívit pana veterináře s cílem kluky naočkovat, natetovat a celkově prohlédnout. Očkování přešli bez povšimnutí a tetování zvládli bez větších traumat. Nejvíc cirkusu nadělali pánové Černý a Fialka, nejméně pan Modrý, pan Zelený sebou mydlil a odnesl si zelenou i na kožíšku a pan Červený to celé provrtěl ocasem. Pan doktor také kontroloval varlátka, kýly, uši, oči, zoubky a poslouchal srdíčka a vše je v naprostém pořádku. Kluci se tak stali papírovými psy, dostali jména a je jasné, kdo má jaké páníčky. Většina Jmen začíná jménem EASY. Chtěli jsme tak vpomenout na naši milovanou blondýnku zakladatelku a když fenečky nejsou, schytali to kluci. Tímto moc děkujeme majitelům za poctu Ejsince.

pan Červený - Echo Charlie "Charlie"

pan Filaka - Easy Sam "Sam"

pan Modrý - Easy Fron Brumon "Brumík"

pan Černý - Easy Energy "Easy"

pan Zelený - Easy Ecstasy "Tom"

 

29.5.2016 - 38 dní - bouřky a vítr způsobili, že nám vydatně sněží z topolů poblíž a je skoro nemožné něco vyfotit. To je naštěstí jediná komplikace a jinak se nám i klukům daří výborně. Dokonce nás nechají vyspat a vstávají až s námi. Za to patří dík hlavně Šerynce, která stále kojí a kluci tak nejsou do rána vyhladovělí.

image

26.5.2016 - 35 dní - návštěva střídá návštěvu a není čas sednou za počítač, což pejskům vůbec nevadí a mazlení a řádění si naplno užívají. První poznatky povah štěňátek jsou: Pan Filaka je zkoumavý a vydrží nejdéle vzůhu - hodně mi připomíná Daga (brášku z minulého vrhu). Pan Červený je velice kontaktní a zamiloval se do babičky Bonie a pravidelně usíná na jejím kožíšku. Pan Modrý je nejopatrnější, ale velký mazel a často řádí s červeným bráškou. Pan Zelený je veselý všetečka a ničím ze smečky moc nevybočuje. A pan Černý je můj miláček, moc mi připomíná maminku Šerynku jak povahou tak výrazem. Je nejakčnější a při kontaktu s člověkem si málem uvrtí ocásek :-) Kluci byli znova odčerveni pastou a zvládli vše bez problémů.

image

23.5.2016 - 32 dní - venku je krásně a trávíme většinu času na zahradě. Kluci jsou tam nespokojenější. Každou chvíli je u nás nějaká návštěva, takže mají spoustu pozornosti a příležitostí k socializaci. V pátek u nás byla i školka. Nadšený křik dětí pejskům vůbec nevadil a s lidskými mláďátky si výborně rozuměli. Příkrmy dostávají už 4x denně a tak mají věčně upatlané čumáčky. Misky mají za moment vymetené, nejrychlejší zůstává pan Červený, na paty mu šlape pan Černý a nejpomalejší je teď pan Modrý.

image

19.5.2016 - 28 dní - pejsci baští už 3 x denně a k tomu mají stále mlíčko od maminky. Šerynka k nim chodí stále ochotně a v noci kluci vystačí s jedním kojením. Do ohrádky si za nimi chodí hrát celá rodinka a poslední dny přálo i počasí a raubíři řádí na zahradě. Hned se otrkali a směle zápasili s trávou :-) Ke čtyřtýdennímu výročí jsme fotili další portrétky, ovšem udržet v klidu zvědavé průzkumníky nebyl snadný úkol.

image  image  image  image  image

16.5.2016 - 25 dní - štěňátka se doslova přes noc změnila v malé raubíře. V bedýnce už neměla co nového objevovat a tak dostala ohrádku. Tím kolotoč praní plynule přešel v kolotoč utírání a vytírání :-) Kluci se rozkoukávají a poznávají navzájem, jak jinak než zuby. Šerynka je nadšeně učí slušnému chování a dnes měla nápad, že je naučí aportovat tenisák. No, ani Šerynka není geniální :-) Pejsci dostávají 2 x denně malou porci kašičky a první poznatky jsou takové, že nežravější je pan Červený a nejmíň žravý pan Fialka.

image

12.5.2016 - 21 dní - kluci objevují zvuky a prořezaly se jim zoubky, za což není moc ráda Šerynka a kojení pro ni začíná být nepříjemné. Štěňátka už jsou i hladovější, tak jsme dnes dali první příkrm. Kašička všechny zaujala a baštili, co se do bříška vlezlo. Proběhlo i první odčervení a zítra zkusíme stihnout portrétky třítýdenních krasavců.

image

9.5.2016 - 18 dní  - mrňouskové jsou den ze dne šikovnější a mají nádherné obličejíčky. Měli jsme teď časově náročný víkend, tak z něj chybí fotky, ale to se pokusíme brzy napravit. Kluci se začali projevovat i hlasově, štěkají na sebe, vrčí a jejich rvačky jsou krásně neohrabané, a tak jsem radši zase zastřihla drápky. Ještě dlouho vzhůru nevydrží a stane se, že se chtějí prát a zakousnutí do sebe usnou. Občas se některý osmělí vylézt z bedýnky, ale rychle zjistí, že bezpečí známého prostředí má něco do sebe. Lepší se jim zrak a jak si nás tak prohlíží, někdy se přidá i zavrtění ocáskem. První takový zážitek mám s panem Červeným :-)

image

5.5.2016 - 14 dní - dnes ráno nás čekalo krásné překvapení. Štěňátka začala otevírat očička. A vůbec se nám mění před očima. Nedávno to byly malé myšky a teď jsou z nich medvídci. Včera jsem dva z nich přistihla, jak se pokoušejí spolu prát. Při výměně pelíšku proběhlo nenucené seznámení s babičkou a tetou. Pro Čelsu jsou zatím křehké cosi a netroufá si je zkoumat, ale Bonýška byla celá naměkko a okamžitě se pustila do opečovávání. Maminka v klidu dohlížela. Jinak Šerynku momentálně trápí průjem, snad bude brzy pryč. Byly přidány další portrétky do galerií.

image

1.5.2016 - 10 dní - štěňátka se učí chodit. Daří se i odlepit bříško od země a jsou čím dál rychlejší. Ještě to vypadá nemotorně, ale dělají každý den pokroky. Šerynka už odchází z bedýnky i na delší dobu a když přijde, začně akční mléčný závod. Babi a teta se pomalu seznamují se štěňátky a maminka už dovolí, ale stále za přísného dozoru.

image

28.4.2016 - 7 dní - pejsci mají týden a dělají nám radost. Hezky rostou, všichni mají kolem dvojnásobku porodní váhy. Zlepšují své motorické schopnosti a pohybují se s čím dál větší jistotou. Modrý byl dokonce na nechtěném výletu z bedýnky. Šerynka už pochopila, že když spí, není třeba je stále opečovávat a dovolí si opustit bedýnku. Zastřihla jsem poprvé drápky a kluci mají první portrétky a vlastní alba, která budu postupně doplňovat.

image  image  image  image  image

24.4.2016 - 3 dny - štěňátkům se daří moc dobře, jsou zlatí a vůbec nekňourají. Od začátku se obsluhují naprosto sami a my jen dohlížíme a přistrkáváme Šerynce polštář pod hlavu. Jsme mile překvapeni, jak je po císaři v pohodě a funguje naprosto normálně. I díky tomu jsme hned druhý den pustili zbytek psí rodinky do běžného provozu. Šerynka je ke štěňátkám nechá dojít tak na dva metry, ale jak jim to sdělila, je mi záhadou. Sledovala jsem pěčlivě první reakce a jeden upřený pohled určil hranici, kterou holky respektují na 100%. K bedýnce se pořád cpou i Barunka s Vendulkou a necháváme je občas štěňátka pohladit. Jsou opatrné a Šerynce to nevadí. Tak si těch našich voňavých spokojeníků užíváme a je u nás sice momentálně unaveno, ale veselo :-)

image

21.4.2016 Štěňátka jsou na světě

Moc ráda bych sem napsala, že vše proběhlo bez komplikací, ale bohužel tomu tak nebylo. Šerynka začala v noci na čtvrtek prodýchávat, ráno byla neklidná a bylo zřejmé, že se chystá k porodu. Po prasknutí první vody začala tlačit a všechno šlo dobře až do poslední fáze vypuzení štěňátka. Obě jsme se moc snažily, ale fenečku se nepodařilo vytáhnout včas a ani po dlouhých oživovacích pokusech se mi ji už nepovedlo přivést k životu. Bylo tak jasné, že Šerynka by těžko rodila i další štěňátka a proto jsme na nic nečekali a jeli na kliniku, kde se císařským řezem narodilo pět velkých silných kluků. Přáli jsme si jiný průběh porodu a holčičky nám bylo neskutečně líto, ale odvážet si z veteriny se Šerynkou bedničku štěňátek byl krásný pocit. Doma nás hned za bránou čekala netrpělivá Barunka a když jsem jí přes okno ukázala na ruce pět prstů, začala skákat radostí jako gumídek :-). Rodinku jsme přesunuli do bedny, kde se štěňátka konečně dosyta napila. Šerynka má naštěstí i po císaři hned mlíčko a v bedýnce vládne pohoda. Štěňátkům i mamince se daří dobře a přejeme si, aby to tak i zůstalo.

image


18.4.2016 - 60. den březosti -  v bříšku se to pěkně mrská a štěňátka jsou donošená. Napjatě očekáváme jejich příchod a moc se těšíme.

10.4.2016 - 52. den březosti - bříško se zvětšuje a štěňátka mají kolem 12 cm. Dokončuje se vývoj plic a pak už jen porostou.

8.4.2016 - 50. den březosti jsme poprvé vnímali pohmatem pohyby štěňátek. Kouzelný okamžik. 

1.4.2016 - 43. den březosti - bříško roste a Šerynka se trochu uklidnila. Štěňátka teď mají okolo 8 cm a jejich oběhový a nervový systém je plně vyvinutý. Také většina vnitřních orgánů dokončila vývoj a postupně probíhá osifikace kostí. Mají oči, uši, nos i končetiny a jejich tělíčka teď budou více přibývat na váze.

25.3.2016 - 36. den březosti - Šerynka se začíná kulatit, ale jako těhulka se vůbec nechová. Musíme ji teď venčit zvlášť, nemáme na jejich divočení s Čelsinkou nervy:-)

16.3.2016 - 27. den od prvního krytí jsme byly se Šerynkou na sono, které potvrdilo březost. Pan doktor viděl 5 - 6 kuliček, ale nevyloučil ani vyšší počet. Máme radost a díky většímu počtu doufáme v menší porodní váhy štěňátek než minule.

18. a 20.2.2016 - proběhlo krytí

17.2.2016 - progesteron 16 nmol/l

15.2.2016 - progesteron 6,09 nmol/l

12.2.2016 - progesteron 3,1 nmol/l

2.2.2016 - Šerynka začala hárat


 

Tabulka váhových přírustků

  Jméno   Barva a pohlaví Narození

Porodní váha

1 týden

2 týdny

3 týdny

4 týdny

5 týdnů

6 týdnů

7 týdnů

8 týdnů

Charlie černý pejsek 15:30 563 g 1.028 g 1.552 g 2.106 g 2.981 g 4.021 g 4.869 g 5,4 kg 6,5 kg
Sam černý pejsek 15:30 470 g 947 g 1.431 g 1.926 g 2.650 g 3.593 g 4.440 g 5,1 kg 5,9 kg
Brumík hnědý pejsek 15:30 542 g 1.040 g 1.476 g 2.056 g 2.752 g 3.592 g 4.518 g 5,2 kg 5,9 kg
Easy hnědý pejsek 15:30 520 g 1.045 g 1.498 g 2.103 g 2.920 g 3.901 g 4.752 g 5,4 kg 6,2 kg
Tom hnědý pejsek 15:30 489 g 1.061 g 1.518 g 2.158 g 2.906 g 4.094 g 4.903 g 5,5 kg 6,5 kg

 


 

TOPlist