"D"

"Déčka" oslaví 4. narozeniny za
týd
8
8
dny
8
8
hod
8
8
min
8
8
sec
8
8

 

* 12.4.2015 - 2 štěňátka   (hnědá fenka a černý pejsek)

Štěňátka jsou po rodičích PRA a EIC N/N čistá a žádné z nich nemůže onemocnět ani CNM, Narkolepsií, SD2 a HNPK.

image"Dorotka"

Dorotka z Černobílé Duhy

Hnědá fenka, skus nůžkový, oko světle hnědá

Majitelé: Pacovští, Praha

FOTOGALERIE

 

 


 

image

"Dag"

Dag z Černobílé Duhy

Černý pes, plnochrupý, skus nůžkový, tmavé oko, HD A/A, ED 0/0

Výstavy: V3, VD2

Zkoušky: OVVR - prospěl 200 bodů

Majitelé: Mazáčovi, Český Těšín

                                                     FOTOGALERIE

 


 

Rodiče vrhu "D"

heart

CZ CH práce Aimee z Černobílé Duhy "U"

 

C.I.E. C.I.B. Multi CH Wilson od Himalájského cedru

HD A/A, ED 0/0, prcd - PRA N/N, EIC N/N, plnochrupá, genotyp EeBb/EEBb  

HD A/A, ED 0/0, Optigen A, CNM N/N, EIC N/N, Narkolepsy N/N, HNPK N/N, plnochrupý, Pra/Cat - neg. 2014, genotyp EEbb

Více o rodičích se dozvíte po rozkliknutí jména nebo obrázku.

 


 

C.I.E. C.I.B. Multi CH

Wilson Od Himalájského cedru

HD A/A

ED 0/0

Optigen A

EIC N/N - Clear

Narkolepsy N/N - Clear

CNM N/N - Clear

HNPK N/N - Clear

AM CH

Carriage Hill's Sharp Dressed Man

HD A, ED 0/0

Optigen PRA a RD/OSD  Normal/Clear

HMLR, HNPK, Nrkopelsy a EIC Normal/Clear

BISS CH Wilcare Leisure Suit Larry JH WC

HD Good, ED Normal

AmCH Lubberline Pumpernickle

AmCH Willcare's Godiva JH

Carriage Hill's Maple Sugar

HD Good, ED Normal

Arabadors Bo Knows Chocolate

Carriage Hill's Thyme After Thyme

CH

Fanny Fiona Od Himalajskeho cedru

HD A/A

ED 0/0

Optigen A

EIC N/EIC - Carrier

Int. Ch. Lab Treasure's Indeed

HD A, ED 0/0

Ballyhenry Say No Say Yes

Lab Treasure's Back In Business

Ch CZ, Ch SK Follies Instant Coffee

HD A/A, ED 0/0

DE VDH/LCD CH CS(LCD)'02 Tweedledum Crispy Duck
Follies Wood Lark

CH CZ práce

Aimee z Černobílé Duhy "U"

HD A/A

ED 0/0

EIC N/N - Clear

Prcd/PRA N/N - Clear

 

JCH CZ

Lab Treasure's Erase And Rewind

HD A/A

ED 0/0

Optigen A

EIC N/N - Clear

Mocca's Kieran of the Work Fellows

HD A, ED Free

Dt.Ch./Nl.Ch./VDH-Ch.ES'02 Mallorn's Aldebaran

Buffon Mocca of the Work Fellows

Lab Treasure's Hollywood

HD A, ED 0:0

Ch Bonaventure Lubberline Viscount

DKCH SECH INTCH DEVDHCH O'Sofinas Quite As Nice

CH CZ práce

Bonie Black and White Rainbou "U"

HD A/A

ED 0/0

EIC N/N - Clear

Prcd/PRA N/N - Clear

CNM N/N - Clear

ICh, MCh, JCh Royal Standard Tankaram

HD B/B, ED 0/0

Int Ch Might Be A Show Dog of Tintagel Winds

Trendmaker's Treasure

Easy z Kraje bez stínů

HD C/C

Ch CZ, Ch SK Artur od Himalajskeho cedru

ICH, CH CZ, SK, JCH CZ Cherilyn Rescator

 


 

Fotky štěňátek naleznete ZDE

image

 


 

Po odjezdu Dorotky u nás bylo pár dní smutno, ale dostali jsme také hezké zprávy. Nový domov přijala v pohodě a se svým páníčkem jezdí pomáhat do práce :-) Šerynka byla chvíli smutnější, ale žádné horory. Máme ji teď pořád za patama a stále se chce mazlit, ale taková byla vlastně i před tím. Teď místo štěňátek dělá chůvu Bonči a Čelse :-) Musím říct, že byla fantastická maminka. Taky proto se u nás znova otevřelo téma jejího možného příštího krytí. Je pravda, že každý porod může být jiný a z jednoho se nedá soudit. Rozhodneme se nejpozději do konce roku, tak to máme spoustu času.

Přejeme všem čtenářům deníčku krásné léto.

Majitelům štěňátek moc děkujeme, že si vybrali naši CHS, ale hlavně za péči a lásku, kterou pejskům věnují.

image

Dorotka v novém domově

8.6.2015 - 57 dní - víkend u nás byla jen Dorotka a tak jsme se věnovali hlavně jí. Neděli jsme celou strávili na zahradě a v bazénku, nic jiného se v tom vedru dělat nedalo. Mezitím dostáváme samé dobré zprávy od Mazáčových - Dag je šikula, těší se z nové rodiny a věnuje se průzkumu terénu :-). Pondělí bylo dnem loučení i pro Dorotku. Odjíždí do Prahy, kde bude parťačkou manželům Pacovským. Je jejich prvním retrieverem, tak se teprve uvidí, co všechno budou chtít s Dorotkou vyzkoušet. Měj se krásně, beruško.

Oběma šťěnátkům přejeme v první řadě pevné zdraví a spoustu labradoří radosti ze života :-)

5.6.2015 - 54 dní - poslední společné dny strávila štěňátka hrami, návštěvami, koupáním. Rozvíjeli jsme socializaci i vrozené vlohy, ale hlavně jsme je hodně muchlali. Dnešek byl odjezdovým dnem pro Daga. Bude dělat rodinného společníka i loveckého psa manželům Mazáčovým v Českém Těšíně. Doufáme, že neudělá mamince Šerynce ostudu a bude dělat páníčkům jen radost. Hodně štěstí, zlatíčko, jistě se brzy uvidíme.

image

Dag s páníčky a maminkou

31.5.2015 - 49 dní - dnes mají "Darebáčci" sedm týdnů a všechno nám signalizuje, že brzy poputují do svých domovů. V pondělí jsme byli u pana veterináře, kde byla očkována a čipována. Očkování u obou proběhlo bez křiku. Při čipování o sobě Dorotka dala vědět, za to Dag si sotva všimnul :-) V pátek dostali další odčervovací tabletku, což jsme poznali na stolici :-) Tak rychle nám rostou před očima. Puclíci se mění v nohatá psiska a vykreslují se obličejíčky a celkový výraz. Jejich sebevědomí je mnohem větší a jsou připraveni na poznávání dalšího světa. Začal být patrný rozdíl mezi fenkou a pejskem. Dorotka původně vypadala na ztřeštěnou neovladatelnou raketu, kterou člověk sotva stihne pohladit. Ale s věkem začala moc krásně reagovat na povely, je mazlivá a moc si užívá jakékoliv pozornosti. Takže teď to vypadá na ztřeštěnou ovladatelnou raketu. Dag byl mazlivý od začátku, ale je na něm vidět samčí snaha se prosadit. Hlavně, když něco nemá dělat :-) Štěňátka dál jedou na vlně návštěv a mazlení a my si je musíme pořádně užít, než odejdou.

24.5.2015 - 42 dní - šestý týden byl ve znamení intenzivní socializace. Štěňátka mají spoustu návštěv lidských i psích, dokonce u nás byla celá Barunčina třída ze školky. Taková hromada dětí se štěňátkům moc líbila. Dál se věnujeme nácviku vyprazdňování se venku a docela hezky se nám daří. Štěňátka jsou mnohem samostanější a nebojí se vydat do prostoru sami. I v noci spí už bez maminky. Trénujeme taky přivolání a zkusili jsme první aporty, pokud se to tak dá nazvat :-) Z tohoto týdne není moc fotek, musíme se polepšit. Snad i počasí bude lepší.

17.5.2015 - 35 dní - počasí nám přeje a tak většinu aktivní doby tráví štěňátka s rodinkou venku na zahradě, kde si hrají a zkoumají všechno, na co přijdou. Hlavně Dag se tváří jako velký nebojsa a vydává se na výlety do terénu klidně sám. To Dorotka je opatrnější, za to při hrátkách drzejší a divočejší. A oba jsou samozřejmě malé pyraně. Všechny mléčné zoubky jsou prořezané a koušou všechno a všechny. Náštěvy jim to odpouští, ale Vendulku musíme držet z dosahu. Šerynka stále kojí a štěňátka už hezky baští i rozmačkané granule. V pátek jsme podruhé odčervili, tentokrát tabletkou a v neděli udělali první fotky postojů. 

10.5.2015 - 28 dní - za poslední týden se štěnda hodně rozkoukala. Začátkem týdne byly první výlety z bedýnky. Zpočátku hodně opatrné a jen doma, ale postupně se štěňátka otrkala a koncem týdne běhají venku a jsou z nich neohrožení malí průzkumníci. Bedna jim začala být malá a nezajímavá a tak mají od pátku místo ní větší ohrádku, kde je i víc prostoru na novinový koutek :-) V jeho využívání jsou oba velice šikovní. Další páteční změnou byla první kašička. Štěňátka věděla co s ní, ale spíš jen ochutnala. O víkendu to bylo lepší, ale do dna vylízané misky zatím obstarává Šerynka. Chutná jim, jenže asi je mlíčka od maminky stále dost. 

3.5.2015 - 21 dní - byla jsem teď pár dní nemocná a za tu dobu se udála spousta nových věcí. Takže postupně: V pondělí měla vzácnou návštěvu zase Dorotka a aby dala najevo svoji radost, taky otevřela oči :-) Její páníčci nás mimo jiné potěšili tím, že se rozhodly zůstat u původně pracovního jména a nechat i oficiálně Dorotku. Teď už obě dvojčátka koukají a rozlepila se ouška, i když zatím slyší jen hlasité zvuky. Učí se teď smysly používat a objevují každý den spoustu nového. Je to krásný věk. Sledujeme, jak si spolu pokouší hrát. Ještě toho stále hodně naspí, tak se často stane, že se nepotkají v aktivitě a spící štěňátko zápasí s tím čilým, ani o tom neví :-) Užíváme si teď vůbec nejkrásnější moment, když na nás začíají vrtět ocásky. Šerynka má z těch velkých změn radost a ochotně si se štěňátky hraje, dokonce jim na hraní donesla provaz :-) Babička Bonie už dostala povolení na hry se štěňátky, tak se v bedýnce taky občas vyskytne. Ona trošku těžko nesla, že nejsou její, tak teď si to s nimi jistě dosyta užije. Šerynka se pomalu vrací do normálního života. Občas si hraje s balonkem a holkama a včera chvilku řádila se sestřičkou Šárkou, která přijela na návštěvu. Z praktických věcí jsme v pátek poprvé odčervili pastou a znova ostříhali drápky. Včera se prořezaly oběma špičáky a dnes už byly cítit řezáky. Začíná nám dlouhé jehličkové období :-)

26.4.2015 - 14 dní - "Dárečci" mají 2 týdny a dostali do bedýnky noviny, aby se mohly začít učit vyprazdňování mimo pelíšek. Prozatím záchodek zůstal nepochopen a štěňátka ho pojala jako pelíšek. Z nějakého důvodu je jim tam dobře. Přijde mi, že jsou někdy radši na chladnějším místě. Další novinkou je, že Dortík dnes otevřel očka. Asi proto, že měl vzácnou návštěvu - budoucí páníčky, kteří mu vybrali důstojné jméno - Dag. Dorotka má zatím škvírečky, ta vyvalí kukadla zítra.

23.4.2015 - 11 dní - v bedýnce vládne pohoda a štěňátka jen baští a spí. Rostou nám před očima a obě se začala batolit. Ze spaní i zavrčí nebo vyštěknou. Asi honí ve snu zajíce :-) Prvních pár dní se mi zdálo, že fenečka je akčnější, ale teď je to naopak. Zatím, co Dorotka po jídle okamžitě odpadá, Dortík ještě pátrá po bedýnce. Jsme zvědaví, jaké budou mít vlastně povahy.

19.4.2015 - 7 dní - štěňátka mají týden a Šerynce se naplno rozjela laktace, což je znát i na váze mrňousů. Často ji teď vidíme, jak do nich šťouchá, aby jí odpily mlíčko. Naštěstí jsou to žrouti labradorští a systematicky postupně všechno vypijí, takže maminka nemá žádné problémy se zatvrdnutím nebo zánětem. V sobotu jsem raději poprvé zastřihla drápky, objevila jsem na Šerynce už drobné škrábnutí. Taky pomalu probíhá seznámení s babičkou a tetou. Ze začátku se k bedýnce nesměl nikdo z holek ani přiblížit a dnes už mohly štěňátka i očichat.

15.4.2015 - 3 dny - štěňátka krásně rostou a u nás je už mnohem lepší nálada. Každý pohled na štěňátka působí jako zázračný všelék. Vybrali jsme jim i pracovní jména. Fenečce říkáme Dorotka a pejskovi Barunka vybrala přezdívku Dortík :-) a opravdová jména si vyberou noví majitelé později sami. V bedýnce vládne naprostá pohoda. Dortík se vždycky napije, kousek popoleze a spí. To Dorotka se ani neobtěžuje s pohybem po jídle a jen odpadne :-) Je úžasné s jakou jistotou si už v tomto věku dokážou vyčuchat maminku. Přidali jsme první fotky i tabulku váhových přírustků.

12. a 13.4.2015 - po problematickém porodu se Šerynce narodila 2 velká silná štěňátka. O další 2 štěnátka jsme bohužel přišli. Nemám chuť ani sílu rozepsovat úplné podrobnosti. Stalo se tak nešťastnou souhrou několika okolností - špatně průchodné porodní cesty, nedostatečná intenzita a frekvence kontrakcí a velké porodní váhy. I přes veškerou veterinární pomoc se nepodařilo první a poslední štěňátko porodit včas. Nedokážu ani napsat, jak moc je nám to líto. Snažíme se držet před Barunkou, které jsme ty špatné zprávy neřekli. Naštěstí Šerynka je spokojená a o ničem už neví. O štěňátka se stará pečlivě a s obrovským klidem, jako by to znala od jakživa. Přes to, že je úžasná maminka, jsme se rozhodli, že ji znova krýt nebudeme. Věřím, že si tyto dva cvalíky všichni naplno užijeme a brzy s nimi přijdeme na jiné myšlenky.


7.4.2015 - 60. den - Šerynka snáší březost dobře a břicho má tak akorát. V pohybu moc omezená není, jen vstávání a lehání je náročnější. V pátek dokonce měla nápad, že si jde s holkama a tenisákem pohrát. Ale protože Čelsa jaksi zapomněla brát ohledy na těhulku, radši jsme to zarazili. Už pár dní měříme teplotu a všechno je nachystané, tak nezbývá než čekat, kdy se štěňátka rozhodnou přijít na svět.

2.4.2015 - 55. den březosti - včera jsme poprvé cítili pohyby štěňátek. Ode dneška krmíme 5 x denně a krmná dávka je teď o třetinu vyšší. V břiše začíná být těsno a Šerynka i při spánku upřednostňuje polohu na zádech.

30.3.2015 - 52. den březosti - objevuje se první mlíčko a už několik dní má Šeynka krmnou dávku rozdělenou na 4 porce.

 

21.3.2015 - 43. den březosti a štěňátka začala poslední třetinu prenatálního vývoje. Šerynka má mnohem větší potřebu vyprazdňování. Chtěli jsme jí dopřát komfort v podobě samostatného pelíšku, ale bylo jí smutno a tak šla zase za holkama :-)

18.3.2015 - Šerynka má 40. den březosti a bříško pomalu roste. Venku je stále ještě akční, doma už klidnější tuleň a shání se po něčem na zub. O něco málo jsme navýšili krmnou dávku a rozložili ji na 3 porce. 

5.3.2015 - ultrazvuk potvrdil březost Šerynky, máme velkou radost. Pan doktor viděl čtyři štěňátka, ale opět jen s minimálním holením, takže to nemusí být konečný počet. Necháme se překvapit. V poloze na zádech je vidět nafouklé bříško :-)

6. a 8.2.2015 - proběhlo na Slovensku krytí Šerynky Wilsonem

 


 

Tabulka váhových přírustků

Jméno Barva a pohlaví Narození

Porodní váha

1 týden

2 týdny

3 týdny

4 týdny

5 týdnů

6 týdnů

7 týdnů

8 týdnů

Dorotka hnědá fenka 12.4. 18:50 535 g 1.110 g 1.940 g 2.728 g 3.339 g 4.219 g 5,2 kg 5,9 kg 6,7 kg
Dag černý pejsek 13.4.   1:04 561 g 1.163 g 1.996 g 2.780 g 3.343 g 4.238 g 5,2 kg 5,9 kg 6,7 kg

 


 

TOPlist